Jak zmieniały się trendy w urodzie kobiet?


Jestem pewna, że dla części z Was dzisiejszy wpis nie będzie nowością, ale ja odkryłam to miejsce całkiem niedawno i po prostu musiałam się tym z Wami podzielić. Poniżej znajdziecie kilka przykładów jak zmieniały sie trendy w makijażu i fryzurach na całym świecie - 100 lat w minutę.

Na pierwszy ogień USA - jak dla mnie chyba najbliższa metamorfoza, bo wiele z tych odsłon mamy okazję oglądać na mniej lub  bardziej starych filmach. 


Korea:


Filipiny:


Indie:


Meksyk:


Też macie wrażenie, że w 2010 styl kobiet na świecie robi się niemal identyczny?

Myślę, że takie filmy to świetna ciekawostka - może i nie wniesie nam nic do dzisiejszego świata makijażu czy fryzur, ale czasem warto zobaczyć jak to kiedyś było i jak zmieniało się na przestrzeni lat :)

Podejrzewam, że pojawi się tam jeszcze więcej filmów, bo widzę, że cieszą się naprawdę ogromną popularnością na Youtube. Miejmy nadzieję, że kiedyś doczekamy się też takiej Polskiej odsłony, miło by było zobaczyć. Cała playlista ''100 Years of Beauty'' TUTAJ.

19 komentarzy

 1. Widziałam to :) Świetnie ukazane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oglądałam wszystkie filmy z tej serii, bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też zauważyłam, że w 2010 roku styl kobiet w różnych częściach świata jest podobny. Wiesz, ma to związek z kinem, prasą i Internetem. Kiedyś kobiety nie miały dostępu do informacji na temat stylu kobiet z innego kontynentu. Teraz inspirujemy się zagranicą, to skutek globalizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post! ;)
  Myślę, że nie tylko w 2010 roku styl jest podobny, we wcześniejszych latach też. Te same filmy w kinach, ta sama modna muzyka, więc styl był podobny. Lata 80-te wszędzie poza Północną Koreą były szalone ;) Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że to tylko jedna stylizacja, a przecież nie każda kobieta chodziła w identycznej fryzurze. Podejrzewam, że zbiór wszystkich modnych fryzur się powtarzał w każdym roku w każdym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 5. W 2010 roku praktycznie zawsze rozpuszczone włosy :)
  Świetny post, super filmiki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam tego rodzaju filmiki! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polska wersja już istnieje: https://www.youtube.com/watch?v=Fr64laoc950

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie obejrzeć takie filmiki :D A to, że styl wszędzie się staje podobny mnie nie dziwi... Lepsza komunikacja swoje robi :D

  OdpowiedzUsuń
 9. fajne filmiki :D przeglądając,uważam że masz rację-w obecnych latach jesteśmy takie do siebie podobne...
  a lata 80 jak widzę wszędzie były mega kolorowe :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś obejrzałam wszystkie te filmy, dlatego cieszę się, że mogę się wypowiedzieć:))) Faktycznie USA jest nam najbliższe, ale podobają mi się też Indie:) Jeżeli chodzi o rocznik 2010, to zgadzam się z Tobą w 100%... To samo pomyślałam jak obejrzałam je wszystkie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobają mi się te filmiki, szczególnie Meksyk :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny post ;) czasami takie trendy wracają ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię takie filmiki i zgadzam się z Tobą, że te trendy naprawdę w 2010 były do siebie podobne, no a patrząc obecnie na rok 2015 można tylko się w tym stwierdzeniu upewnić :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kanon urody jeszcze się zmieni i być może za ileś lat kobieta bez włosów będzie podziwiana jak nimfa. Możemy się z tego pośmiać, ale dziewczyny robią coraz bardziej męskie, więc i priorytety urodowe się zmienią

  OdpowiedzUsuń